Досить повільно розвивалась освіта на селі. Так, в 1903 році в Ракобовтах існувала школа з одним класом, в якій налічувалось 60 дітей.З них 59 учнів були поляками, 1 - єврей. З цих даним можна зробити висновок, що українським дітям освіта була майже не доступна і панівною була польська мова. Лише в 1922-1935 рр. в селі було добудовано школу. І це вже була школа з двома класами.

Передова українська молодь села боролась за те, щоб українська мова не пропала безслідно, щоб збереглись українці як нація. Вони організовували товариства, хати-читальні. Так, 1932-1933 в Ракобовтах було організовано українське педагогічне товариство "Рідна школа", а також хату-читальню "Просвіта". Основною метою товариства було розповсюджувати українські книжки, пропагувати українську мову, культуру, звичаї, обряди, тощо. Звичайно, важко було добитись успіху, так як панська Польща нав'язувала свою мову, культуру, обряди, тощо. Проте активні мешканці села незважаючи на утиски з боку польських магнатів, робили все можливе, щоб зберегти українську культуру на селі.